Hakkımızda

ISSA 25. Yılında Türkiye’de

1984 yılında Amerika’da kurulan ISSA (Information System Security Association) 35 ülkede 141 chapter’ı ve 10.000’den fazla üyesi ile faaliyet göstermektedir. 36. Ülke ve 142. Chapter’ı olarak ISSA’nın 25. Kuruluş yılı olan 2009 yılında ISSA Türkiye olarak karşınızda olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Siber Güvenlik adına tartışmasız bir marka ve birçok seminer – eğitimde öncü olan ISSA, dünyanın en büyük uluslararası bilişim güvenliği  derneği (topluluğu) olma özelliği taşıyor. Bu zamanda kadar dünyanın birçok yerinde Bilişim Güvenliği ve Bilişim Suçları ile Mücadele  adına yaptığı ve katıldığı organizasyonlar ile artık Ortadoğuda İsrail’den sonra Türkiye’de de faaliyet gösterecek.

ISSA’nın tüm dünyadaki yöneticileri ,senior-general üyeleri, eğitmenleri ve danışmanları üst düzey bilgilere, ünvanlara ve yetkinliklere sahiptir. Sürekli bilgi alışverişinde bulunma, bilinmeyeni gösterme ve eğitim akışını sağlama misyonları taşıyan ISSA, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Resmi issa.org  internet sitesinde chapterımız ile ilgili bilgiler buradaki  linkte yer almaktadır.ISSA Turkey Chapter; etkinlik, toplantı, seminer, konferans ve eğitimlerinin duyuruları ISSA Journal, ISSA Events ve connect.issa.org’da yapılmakta ve etkinliklerimize oradan da register olabilmektesiniz.

ISSA Türkiye Başkanlığı, ISSA Amerika Genel Merkezinin önerisi, desteği ve yardımları ile kurulmuş onaylı ve akrediteli chapter’dır.

Bizim amacımız Bilişim Sistemleri ve Güvenliğini Türkiye’de de profesyonel düzeye çekmek, başarılar elde etmek ve küresel pazarda kritik bir bileşen sağlamaktır.